Rozhledna na Velkém Kosíři - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Rozhledna na Velkém Kosíři


Nacházíte se:
Čechy pod Kosířem

Velký Kosíř se svými 442 m n.m. bývá označován jako tz. "Hanácké Mont Blanc". Z rozhledny na jeho vrcholu se vám naskytne úžasný pohled na hanáckou nížinu, Drahanskou vrchovinu a za příznivého počasí dokonce i na siluetu Nízkého Jeseníku. 

Rozhledna měří 28 metrů a na její vyhlídkovou plošinu, která je výšce 25 metrů, vede celkem 158 schodů.  Návštěvníkům je k dispozici sociální zařízení a prodejna suvenýrů. Vedle rozhledny je dřevěný přístřešek a najdete zde několik ohnišť.

Rozhledna je součástí přírodního parku Velký Kosíř, který se rozprostírá mezi obcemi Kostelec na Hané, Čechy pod Kosířem a Slatinice. 

  Tipy v okolí

Víc tipů na výlety v okolí najdete: Mánesův kraj.

 Tipy na pěší turistiku

Na vrchol Velký Kosíř se můžete vydat po žluté značce spojující Čechy pod Kosířem (bus) a Čelechovice na Hané (bus, vlak), nebo Čechy pod Kosířem a Slatinice (bus, vlak).

Případně můžete jít po zelené značce spojující Ludéřov (bus) a Čelechovice na Hané (bus, vlak).

NS Velký Kosíř  - začíná v obci Čelechovice (bus, vlak) a zde také končí  (délka  cca 10 km - okruh, 10 zastavení). Je dostupná pěšky i na kole.

NS Velký Kosíř II  - navazuje volně na předchozí zmíněnou NS - začíná na vrcholu Velkého Kosíře vede přes Malý Kosíř do Slatinic (délka cca 8 km - okruh,  5 zastavení).Je dostupná pouze pěšky.

Cyklotipy:

Cyklotrasa 6034  Těšetice - Čechy pod Kosířem

Cyklotrasa 5028   Čechy pod Kosířem - Čelechovice

Zavřít

Turistické informace