Horský areál Kraličák - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Horský areál Kraličák


Nacházíte se:
Hynčice pod Sušinou

Skiareál Kraličák je moderní zimní středisko, zasazené v nádherné krajině pohoří Kralického Sněžníku a vznikl propojením lyžařských areálů Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Ideální místo pro celou rodinu.

Užít si hory můžete, i pokud nemáte vybavení. Ve Skiareálu Kralíčák jsou připraveni na milovníky sjezdovek, běžek, snowboardu i skialp a nezapomněli ani na sáňky. 

Vaše děti si pořádně užijí zimu a lyžování v dětském Fun parku.  Kromě skluzavekslalomů či prostoru pro sáňkování na děti čeká také snowtubing a kolotoč. Snowtubingová dráha má 180m a užít si ji můžete společně se svými dětmi.

Areál nabízí 10 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů v celkové délce 7,1 km. V provozu je lanovka a 7 lyžařských vleků. 

Tip

Chcete si z hor odvézt neobvyklý zážitek? Hlavní rolbista vás vyveze po setmění na hodinovou projížďku z údolí přes kopce, které budou už bez lyžařů a jen pro vás. 
Co vyzkoušet Fatbike? Je to zimní verze klasického horského kola! 


Nejlepší trasa pro příjezd autem je ze Šumperka směr Hanušovice (15km) nebo ze směru od Mohelnice, Zábřehu opět směrem na Hanušovice. Cesta je dobře značená poutači. V zimním období doporučujeme pro každý případ vzít s sebou i sněhové řetězy.  K dispozici jsou 4 parkoviště s kapacitou přes 220 aut (Stříbrnice 80, Hynčice – horní 50, prostřední 100, dolní 40 vozů). Všechna parkoviště jsou zdarma!

 

Tipy v okolí


Turistické cíle

Ubytování

Stravování

Akce

Zavřít

Turistické informace


Horský Areál Kraličák
Stříbrnice 70, Staré Město, 788 32