Národní přírodní rezervace Králický Sněžník


Nacházíte se:
Původní lesy a rašeliniště v oblasti pramene řeky Moravy. Dominantou Staroměstska je Králický Sněžník (1424 m n. m.), na jehož vrcholu kdysi stávala rozhledna. Širému okolí vévodí soška slůněte, které se po celý rok kochá rozhledem na Hrubý Jeseník, Orlické hory, Krkonoše a polské Soví hory. Tento pohled si určitě také nenechejte ujít. Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, kolébka největší moravské řeky Moravy, leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří a rozkládá se na ploše 1695 ha. Na hranici s Polskem se tyčí hora Klepý, jež je významným evropským rozvodím tří úmoří.
Chcete-li udělat něco pro své zdraví, pokochat se krásami přírody a ještě se něco dozvědět, vydejte se po naučné stezce Králický Sněžník. Na vrchol můžete vyrazit také ze Starého Města pod Sněžníkem: více o cestě na Králický Sněžník ze Starého Města pod Sněžníkem.

Zimní panorama u pramene řeky Moravy
Panorama otevřete dvojklikem na celou obrazovku, ovladáte stiskem tlačítka a pohybem myši nad obrázkem, kolečkem zvětšíte detaily. (c) Geotrips.eu - interaktivní mapy měst a obcí

Ostatní aktivity

pěší turistika