Tvarůžková cukrárna Loštice - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Tvarůžková cukrárna Loštice


Nacházíte se:
Loštice

Originální slanou pochoutkou k pivu nebo vínu jsou Poštulkovy tvarůžkové moučníky. Dnes můžete ochutnat na 15 druhů moučníků z Olomouckých tvarůžků - jediného původního českého sýru, který získal v roce 2010 Chráněné zeměpisné označení (PGI).

Jedná se nejčastěji o kombinaci listového těsta s jemnou pěnou z Olomouckých tvarůžků. Moučníky můžete ochutnat také z bramborového či piškotového těsta.

Tvarůžkové moučníky získali ocenění jako Regionální potravina Olomouckého kraje, Česká chuťovka či Top výrobek OK. Moučníky mají také certifikát Haná regionální produkt, který zaručuje jejich původ v regionu a při výrobě šetrnost k životnímu prostředí.

Tvarůžkové moučníky koupíte v Lošticích (z náměstí 80 kroků směrem ke kostelu). V nabídce najdete i tvarůžkovou lokši, tvarůžkovou roládu, tvarůžkový štrůdl nebo tvarůžkový dort. V menu cukrárny najdete i další speciality z tvarůžků - bramboráček, langoš, hot dog nebo tatarák.

TIP Advent 2023

Tvarůžková cukrárna opět provoní Olomouc... 
Čtyři dny v týdnu na tradiční adrese v centru Olomouce - Denisova 13.
Otevřeno čtvrtek - neděle od 10 do 18 hodin. Startujeme 30. listopadu a končíme 22. prosince. Nepropásněte cukrárnu v Olomouci!  

Tip pro Vás

Více informací o zajímavých místech v okolí a tipy na výlet nejdete v popisu lokalit Bouzovsko a Litovelské Pomoraví. 

Zavřít

Turistické informace


LOŠTICE
Komenského 325
789 83 Loštice
tel.: +420 583 445 062; +420 732 606 713