Česko - polskou hranicí - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Česko - polskou hranicí


Nacházíte se:
Jesenicko
Zavřít
Nádherné výhledy na českou stranu Rychlebských hor a také na polské lázeňské město a jeho okolí se vám naskytnou během pěší trasy, kterou můžete začít v obci Zálesí u Javorníku.
Zavřít

Okružní pěší trasu můžete začít v obci Zálesí, odkud vás pak povede, převážně lesními cestami, modrá turistická značka na vrch s názvem Koniček a pak dále k samotné hranici s Polskem.  Zároveň se jedná o o úsek Stezky Českem. První zastávku můžete udělat v lesním baru, kde na vás čeká občerstvení v podobě chlazených alko i nealko nápojů a také sušenek. Od státní hranice vede už trasa Polskem. Vystoupáte k hradní zřícenině Karpień - posledním hradním pánem byl v 15. století český rytíř Hynek Krušina.

Dále se vydáte po značené stezce Solidarności ke skalám na Trojaku. Vyhlídková plošina na jedné ze skál vám nabídne nádherný výhled. odtud můžete zahlédnout i lázeňské město Ladek Zdrój. Z Trojaku se pak vrátíte a pokračujete, stále po polské straně, po zelené značce opět k česko-polské hranici a zpět do Zálesí.

Tipy v okolí

Pokud hledáte klid a pohodu, zavítejte do Rychlebských hor. POznejte zdejší region a poodhalte několik jejich tajemství. Zavítejte také do Javorníku, kde na vs čekají prohlídkové okruhy na zámku Jánský Vrch nebo městské muzeum

Tipy v okolí


Informace o trase


Typ trasy:
pěší trasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
celoroční
Délka trasy:
9.6 km
Celkové stoupání:
346 m
Celkové klesání:
344 m
Nejvyšší bod:
855 m. n. m.
Nejnižší bod:
664 m. n. m.

Výškový profil