Helfštýnská cyklotrasa - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Helfštýnská cyklotrasa


Nacházíte se:
Moravská Brána
Zavřít
Pohodová trasa po nejkrásnějších místech úbočí Maleníku. Nachází se na ní nejlákavější turistické atraktivity Moravské brány. Je vhodná pro celodenní výlet.
Zavřít

Cyklovýlet zahájíte pod hradem Helfštýn (parkoviště), zde si určitě dopřejte čas na prohlídku tohoto monumentálního hradu, kde navíc můžete obdivovat práce kovářských mistrů.

Odtud se vydejte po červené turistické (Helfštýnká cesta), která se po chvíli spojí s cyklotrasou č. 6237, která Vás zavede do Teplic nad Bečvou. Teplice nad Bečvou nabízejí mnoho lákadel k zastavení - vaší pozornosti by neměly uniknout lázně, kolonáda, prameny kyselky, jedinečné Zbrašovské aragonitové jeskyně a především Hranická propast, která je nejhlubší zatopenou propastí na světě. Z Teplic je možné trasu prodloužit - viz níže Tipy pro vás.

Z Teplic nad Bečvou se zpět vydejte po EV4 ( vedena souběžně s Cyklostezkou Bečva) ve směru Týn nad Bečvou. Z EV4 sjeďte po cyklotrase č. 6241 do Týna nad Bečvou  a do výchozího bodu (parkoviště pod Helfštýnem) vás dovede cyklotrasa č. 6237.

Trasa: Helfštýn (parkoviště pod hradem) - Teplice nad Bečvou  - Helfštýn 

 Tip pro vás

Pokud si chcete dopřát delší výlet můžete v Teplicích nad Bečvou udělat odbočku a trasu prodloužit. V Teplicích se napojte na Cyklostezku Bečva, která vás povede přes Ústí do Skaličky (větrný mlýn) a dál přes Milotice nad Bečvou do Hustopečí nad Bečvou (zámek). Z Hustopečí po stezce označené jako Hustomilka do Hranické Loučky, kde se napojíte na EV4, která vás zavede zpět do Teplic nad Bečvou. 

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
střední
Délka trasy:
21.3 km
Celkové stoupání:
277 m
Celkové klesání:
277 m
Nejvyšší bod:
470 m. n. m.
Nejnižší bod:
235 m. n. m.

Výškový profil