Protivanovský okruh


Nacházíte se:
Zavřít
Nástupní plocha na tento 11,5 km dlouhý okruh je na volném prostranství před sokolovnou v obci Protivanov. Odtud vede trasa po méně frekventované obecní komu...
Zavřít

Nástupní plocha na tento 11,5 km dlouhý okruh je na volném prostranství před sokolovnou v obci Protivanov. Odtud vede trasa po méně frekventované obecní komunikaci kolem řadových domků a překračuje silnici III třídy Protivanov - Buková a pokračuje po obecní komunikaci a po polní cestě směrem na Malé Hradisko, kde se spojuje s okruhem Malé Hradisko.

Zpět se protivanovský okruh vrací údolím potoka, směrem k Protivanovskému mlýnu. Odtud vede trasa po obecní cestě údolím zpět do Protivanova. Trasa překračuje silnici III třídy směr Protivanov- Buková a vede kolem vodárny dále do lesa. Zde se spojuje s Benešovským okruhem. Z místa napojení je cca 300m k budově meteorologické stanice (zděná věž) a k nejvyššímu bodu Drahanské vrchoviny Skalky 734 m n.m. Protivanovský okruh vede dále po lesních cestách a loukách do osady Skalná Huť, kde překračuje silnici II třídy č. 150 a pokračuje po polní cestě směrem do osady.

Informace o trase


Typ trasy:
lyžařská trasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
zimní
Turistická značka:
lyžarská - červená
Délka trasy:
11 km