Z Litovle do Horky nad Moravou na loveckou chatu a dům přírody


Nacházíte se:
Haná
Projížďka malebnou přírodou Litovelského Pomoraví.

Trasa: Litovel - Šargoun - Lhota nad Moravou - Hynkov - Horka nad Moravou - Skrbeň - Příkazy - Náklo - Lhota nad Moravou - Litovel

Z Litovle (vlak) vyjeďte po 4. Moravské stezce směr Horka nad Moravou/Olomouc do Hynkova. Za Hynkovem na první křižovatce cyklotras (rozcestník U tří mostů) odbočte na cyklotrasu č. 6027 směrem k Lovecké chatě (občerstvení, minigolf), cyklotrasa vede souběžně se zelenou turistickou značkou.

Na začátku Horky nad Moravou v místě, kde se zelená turistická značka od cyklotrasy odpojuje, pojedete po zelené značce, u Pivovárku Melichárek se opět napojíte na 4. Moravskou stezku, ale nyní se po ní budete vracet (směr Litovel). Ze 4. Moravské stezky zajeďte k Domu přírody a tam se napojíte na trasu č. 51A mířící na Skrbeň, ze Skrbně po cyklotrase č. 6027 do Příkaz (doporučujeme navštívit Hanácký skanzen), odtamtud po cyklotrase č. 6056 přes Náklo do Lhoty nad Moravou, kde se znovu napojíte na 4. Moravskou stezku. Po ní dojedete na rozcestí Most pře Behenku, kde se opět napojíte na cyklotrasu č. 6027 spojenou s Lesánkovou NS, která nás dovede do Litovle. 

Letní tip

V horkém létě se můžete osvěžit v pískovně Náklo, kde je čistá a ke koupání vhodná voda i v parném létě. A po "koupačce" si můžete dopřát občerstvení v hospůdce "Pod lipami" ve Lhotě nad Moravou.

Tip na prodloužení

Trasu si můžete prodloužit o dalších 20 km a zajet si do Olomouce. Tato cyklozajižďka je popsána ve výletu za poznáním a zábavou.

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
celoroční
Délka trasy:
33.6 km
Celkové stoupání:
23 m
Celkové klesání:
23 m
Nejvyšší bod:
233 m. n. m.
Nejnižší bod:
217 m. n. m.

Výškový profil