Bělá v pohybu


Nacházíte se:
Bělá pod Pradědem

Na své si zde přijdou nejen děti, ale také rodiče a dokonce i dědečkové a babičky.  Je to skvělá volba za špatného počasí, kdy se nedá jít ven do přírody.

Pro ty mladší je v horním patře vybudován "Dětský svět", ve kterém děti mohou najít mnoho herních atrakcí, dotykové naučné obrazovky a dřevěné naučné panely. Díky modernímu pojetí jsou děti v "Dětském světě" vtaženi také do tajů jesenické přírody. Nejvíce je upoutají obrazovky, na kterých si s rodiči mohou nejen přečíst o zvířatech žijících v okolí, ale také si mohou poslechnout hlasy těchto živočichů. Součástí sálu je také vybavení pro projekci s kapacitou cca 40 osob.

Pro starší děti a samozřejmě také pro rodiče je v přízemí "Svět sportu", kde si návštěvníci mohou okusit, jak je náročné střílet na biatlonové střelnici, zaposilovat si na TRX, svézt se na lyžařském simulátoru (první v Jeseníkách) nebo si ověřit svoji kondici na analyzačním přístroji. A to není vše. Každé stanoviště doprovází dotykové obrazovky, kde se návštěvníci dozvědí základní informace o výživě, tělesných parametrech a jednotlivých sportech.

Najdete tady také  obecní knihovnu a informační centrum.

Turistické informace


Adolfovice 41
790 01 Bělá pod Pradědem