Jeskyně Na Špičáku - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Jeskyně Na Špičáku


Nacházíte se:
Písečná
Se slevovou kartou 23 - 37%
Prohlídka základního okruhu o délce 220m, jedna z mála bezbariérových jeskyní v ČR.
Pro rodiny s dětmi

Patří k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě, první zmínka o ní pochází již z roku 1430. Přes 400 m dlouhý labyrint chodeb a puklin již v dávných dobách sloužil často jako úkryt, o čemž svědčí četné nápisy na stěnách. Současná prohlídková trasa, dlouhá 220 m, je upravena bezbariérově.

Neobvyklý pocit zažijete, uvědomíte-li si, že právě procházíte prostorami vytvořenými v devonských mramorech, jejichž stáří je neuvěřitelných 350 - 380 milionů let. Chodby mají charakteristický srdcový profil, který jim vdechly tavné vody ledovce. na stěnách můžete najít nejstarší dochované nápisy v ČR. 

Na Špičák i za skřítky

Průvodci vystřídají běžný výklad za pohádku a tak nejmenší návštěvníky hravou formou seznámí se základními pojmy spojenými s jeskynním systémem. Pohádková prohlídka je vhodná pro děti MŠ i děti na 1. stupni ZŠ. Děti se během výpravy dozvědí, v čem je tato jeskyně jedinečná, kdo v ní zanechal historické malby nebo detaily o krápníkové výzdobě či zajímavosti o netopýrech. Celou dobu je přitom na trase budou provázet skřítci, kteří labyrint střeží. 

Prohlídku doporučujeme rezervovat na emiau nebo na tel.  602 295 562.

  Jeskyně se nachází necelých 10 km od Jeseníku (směr Supíkovice, hraniční přechod z Polskem Velké Kunětovice). Zaparkovat můžete přímo u jeskyní.

  V Jeseníku určitě stojí za návštěvu Vodní tvrz a především Expozice čarodějnických procesů. Skvělou volbou je také návštěva unikátního Balneoparku v areálu Priessnitzových lázní.

Zavřít

Turistické informace


Písečná