Muzeum Olomouckých tvarůžků A.W. - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Muzeum Olomouckých tvarůžků A.W.


Nacházíte se:
Loštice
Se slevovou kartou zdarma
výtah k dispozici, přístup do muzea po chodníku nutný s asistencí

Ojedinělé muzeum věnované historii a i současnosti výroby slavné pochoutky.

Muzeum Olomouckých tvarůžků, slavnostně otevřené 26. června 2014, ukazuje v moderně pojatých expozicích průřez historií Olomouckých tvarůžků od nejstarších pramenů až do současnosti. Všechny exponáty mají popisky v českém jazyce, v každé místnosti je možno načíst pomocí QR kódů základní informace o konkrétní expozici také v němčině a angličtině.

V loštické sýrárně již přes 600 let zrají Olomoucké tvarůžky, které se proslavily daleko za hranicemi naší republiky. Praví labužníci si tento jediný původní český sýr zcela jistě vychutnají spolu s výborným tuzemským pivem. V komplexu výrobny tvarůžků v Lošticích poodhalíte tajemství výroby tohoto výtečného sýra a v muzeu nahlédnete do jeho historie.

Gastro tip

Pokud chcete ochutnat tvarůžky v tepelné úpravě zkuste místní restauraci U Coufalů, kde na jídelním lístku najdete hned několik pokrmů jejichž základem jsou tvarůžky. Nebo chcete vyzkoušet něco víc originálního? Tak to doporučujeme slané tvarůžkové moučníky v Tvarůžkové cukrárně, nebo tvarůžkovou zmrzlinu v Bistru lišky Bystroušky.

Tip pro Vás

Více informací o zajímavých místech v okolí a tipy na výlet nejdete v popisu lokalit Bouzovsko a Litovelské Pomoraví. 

Tipy v okolí


Turistické cíle

Ubytování

Stravování

Akce

Zavřít

Turistické informace


Palackého 2
789 83 Loštice

Víte že


  • Olomoucké tvarůžky jsou jedinečným a jediným sýrem českého původu, který je znám svou nezaměnitelnou pikantní chutí a výraznou vůní.