TŌSH DISTILLERY - Turistický informační portál Olomouckého kraje

TŌSH DISTILLERY


Nacházíte se:
Těšetice
Se slevovou kartou -50 kč

Ochutnejte whisky King Barley, která je vyrobena jen z toho nejlepšího obilí Hané. Whisky vyrobenou podle původní originální receptury, kterou se značka proslavila už v roce 1973.

V roce 1973 vznikla v Těšeticích whisky s názvem King Barley (Král Ječmínek – jsme přece na Hané), která se záhy díky své chuti a kvalitě stala známou v celé tehdejší Československé socialistické republice a sbírala oceněni v potravinářských soutěžích v celém východním bloku. Byla tak úspěšná, že následně vznikla další značka a celá řada whisky s názvem Gold Cock. 

Přestože výroba v Těšeticích zanikala v devadesátých letech minulého století a značku Gold Cock získal Rudolf Jelínek, tak dnes tradice výroby whisky v Těšeticích znovuožila. V roce 2018 byla založena rodinná palírna s názvem TŌSH DISTILLERY s cílem navázat na slavnou tradici výroby lihovin v Těšeticích. První lahve whisky King Barley, která respektuje originální recepturu, byly uvedeny na trh koncem léta 2020.

TŌSH výroba se zaměřujeme na suroviny z obilí z úrodné Hané, které roste všude okolo lihovaru. Pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale i pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. Vždyť žitná byla vždycky oblíbeným pitím. TŌSH na zdraví!

Pro zájemce nabízí palírna možnost exkurze spojené s ochutnávkou. 

 

Zavřít

Turistické informace


Těšetice 78
783 46 Těšetice