Z Konice za Ochozskou kyselkou - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Z Konice za Ochozskou kyselkou


Nacházíte se:
Haná
Zavřít
Poznejte krásy Konicka.
Zavřít

Trasa: Konice - Ochoz - Rakůvka - Raková u Konice - Krakovec - Ochoz - Konice

Výlet začíná v Konici (dojezd auto, vlak), kde si určitě najděte čas na prohlídku zdejšího zámku a Muzea řemesel Konicka. Před zámkem je k vidění největsí sekyra v ČR.

Z Konice se vydejte po cyklotrase č. 5028 do Krakovce. Před vjezdem do Krakovce (ještě před prvním domem a před přejezdem říčky Šumice) odbočte doprava na úzkou silničku, která se po cca 750 m spojí se žlutou turistickou značkou a ta vás dovede Rakovským údolím k Ochozské kyselce. Nejprve se jede po silnici (první půle cesty) a později po lesní cestě se dvěma brody přes říčku – brody jsou mělké a osazené kameny případně mostky pro lepší přechod.

Žlutá turistická značka vás dovede až do Ochozu, kde se napojíte na cyklotrasu č. 5028, po které se vrátíte zpět do Konice.

Tip pro vás

Pokud máte víc času, doporučujeme navštívit Krakovec, kde de se nachází renesanční zámek, který v minulosti patřil hraběcí rodině Silva Tarouca. Těm patřil i nedaleký zámek v Čechách pod Kosířem, kde býval častým hostem malíř Josef Mánes. Ten se rád toulal zdejším krajem a jedním z oblíbených cílů jeho procházek byl i zámek v Krakovci. V současnosti je zámek po rekonstrukci, ale pro veřejnost je uzavřen.

Na kopci nad Krakovcem se nachází Kaple sv. Antonína, odkud je krásný výhled do krajiny.

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nejnižší
Délka trasy:
19.8 km
Celkové stoupání:
278 m
Celkové klesání:
278 m
Nejvyšší bod:
475 m. n. m.
Nejnižší bod:
319 m. n. m.

Výškový profil