Za větrnými mlýny okolo Konice


Nacházíte se:
Haná
Zavřít
Větrné mlýny najdete i na Hané, nemusíte do Holandska.
Zavřít

Trasa: Konice - Ochoz - Klužínek - Hačky - Rakůvka - Raková u Konice - Krakovec - Laškov- Kandie - Pěnčín - Přemyslovice - Stražisko - Suchdol - Jednov - Runářov - Konice

Výlet začíná v Konici (vlak, auto), kde doporučujeme navštívit zdejší zámek a Muzeum řemesel, které se pyšní největší sbírkou sekyrek v ČR.

Odtud pojedete po cyklotrase č. 5028 do Ochozu a za Ochozem odbočte na silnici doleva na Klužínek. Za Klužínkem odbočte doprava na silničku, která vede kolem větrného mlýnu v Hačkách - první z mlýnů, který během cesty uvidíte.

Vjeďte do obce Hačky a dál pokračujte po trase č.  5277A do Rakůvky, kde se opět napojíte na cyklotrasu č. 5028, která vás povede až do Pěnčína. Z Pěnčína se dejte po silnici směrem do Přemyslovic, po cca 1,8 km po výjezdu z Pěnčína odbočte doleva na silnici, která vás dovede k druhému větrnému mlýnu v Přemyslovicích.

Z Přemyslovic  jeďte stále po silnici do Stražiska. a odtud po červené zpevněné do Suchdola. Tam se napojte na cyklotrasu č. 5275, která vás zavede  do Jednova ke třetímu větrnému mlýnu.

V Jednově odbočte na cyklotrasu č. 5276 a jeďte směr Konice, před Konicí se trasa napojí na cyklotrasu č. 5028 a ta vás dovede zpět do Konice. 

Letní tip:

Cestou se můžete osvěžit na koupališti ve Stražisku. 

 

 Více informací o regionu naleznete na Konickukteré je součástí Hané.

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
celoroční
Délka trasy:
35.9 km
Celkové stoupání:
474 m
Celkové klesání:
475 m
Nejvyšší bod:
535 m. n. m.
Nejnižší bod:
295 m. n. m.

Výškový profil