Chráněná krajinná oblast Jeseníky - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Chráněná krajinná oblast Jeseníky


Nacházíte se:
Malá Morávka

Oblast původních lesů, rašelinišť, luk i drsných hor. Nedotčená příroda, čistý vzduch a ideální podmínky pro letní i zimní dovolenou činí z CHKO Jeseníky velmi atraktivní oblast. 

Území o rozloze 740 km2 je i v 21. století velmi málo narušeno lidskou činností. Nejcennější lokalitou je Velká kotlina, rozkládající se na svazích Vysoké hole (1464 m n. m.). 

Zajímavost:

Patří k přírodovědecky nejvýznamnějším lokalitám střední Evropy. Některé ze zdejších druhů rostlin nenajdete na žádném jiném místě v České republice!

Pohybovat se tu můžete pouze po značených turistických cestách. Rezervací vede, mj., sedmikilometrová naučná stezka Velká kotlina s vyhlídkovými plošinami a informačními tabulemi, která začíná v Malé Morávce – Karlově a končí na Ovčárně. Dále můžete vyrazit S Koprníčkem na výlet Keprnickými horami  nebo Po hřebenech - světem horských luk.

 V každém ročním období najdete v Jeseníkách jedinečné poklady. Na jaře jsou to pstruzi v rozvodněných říčkách, v létě v lesích hojnost hub, borůvek a dalších plodů, na podzim každého uchvátí pohled na hory v pestrých barvách a v zimě si můžete užít bohatou sněhovou pokrývku. Jeseníky jsou prostě ideálním místem pro strávení volných dnů.

Zavřít