Pěchotní sruby StM - S 31a BOREK, 31b OZDRAVOVNA


Staré Město

Jsou součástí celého systému opevnění v okolí Starého města. Za okupace byl objektu StM - S 31a vytrženy obě střílny hlavního výzbroje, objektu StM – S 31b jen střílna protitankového kanónu. Od roku 1996 jsou objekty čištěny a probíhají rekonstrukční práce. Pěchotní sruby byly k výstavbě zadány 5.5.1938. 

Pěchotní srub StM – S 31a je jednostranný levokřídlý objekt. Výzbroj by po dokončení objektu tvořil protitankový kanón spřažený s těžkým kulometem , dvojče těžkých kulometů, jeden těžký kulomet v sólo provedení a tři lehké kulomety. Pěchotní srub StM – S 31b je jednostranný pravokřídlý objekt. Výzbroj by po dokončení objektu tvořil protitankový kanón spřažený s těžkým kulometem, dvojče těžkých kulometů, jeden těžký kulomet v sólo provedení a dva lehké kulomety.

Objekty jsou situovány na severním okraji Starého Města. Na ostrohu mezi silnicemi ze Starého Města na Kunčice a Malé Vrbno. 
Přístupová trasa pro pěší je po naučné stezce, která začíná u vlakové nádraží ve Starém Městě nebo po silnici směrem na Velké a Malé Vrbno. 

Zavřít

Turistické informace