Zahradní železnice Střížov - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Zahradní železnice Střížov


Nacházíte se:
Drahanovice
Se slevovou kartou zdarma
Pro rodiny s dětmi

Zahradní železnice na soukromé zahradě ve Střížově okuzlí malé i velké milovníky vlaků a vláčků. Pokud hledáte tip na výlet s dětmi, tohle je to pravé!

Zahradní železnice ve Střížově je modelové kolejiště v měřítku 1:22,5 zasazené do skutečné krajiny s květinami i malými stromy, mosty i skalisky, zastávkami i nádražími, mezi kterými se prohání dýchavičné mašinky táhnoucí za sebou osobní i nákladní vagony. Jeho atmosféra se mění v závislosti na počasí a ročním období.

Tipy pro vás

Pokud chcete výlet spojit s jízdou vlakem, máte hned dvě možnosti. První z nich je, že vlakem dojedete do Drahanovic a odtud  půjdete pěšky po samostně vedené cyklostezce, která vás dovede do Střížova (od nádraží cca 2 km). V Drahanovicích můžete navštívit také Černou věž.

Druhá možnost je dojet vlakem do Náměště na Hané a odtut dojít pěšky do Střížova nejprve po červené turistické značce a potom po polní cestě, případně po ne moc frekventované silnici, která obě obce spojuje (od nádraží cca cca 2,7 km). V Náměšti můžete navštívit také zámek, nebo pozůstaky středověkého hradu.

Více tipů na výlet: Mánesův kraj.

Gastrotipy

Na  oběd s chutí Hané si můžete zajít do Hostince Na Nové v Drahanovicích. V Náměšti na Hané můžete ochutnat piva vařená v místních minipivovarech: Pivovar Jadrníček a Náměšťský pivovar.

Tipy pro rodiny s dětmi

V zámeckém parku v Náměšti na Hané si s dětmi můžete zahrát interaktivní hru O poklad rytíře Milíče - herní plán obdržíte v pokladně zámku. 

 

Zavřít

Turistické informace


Střížov 101
783 43 Drahanovice