Penzion Svět - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Penzion Svět


Nacházíte se:
Sobotín

Penzion Svět nabízí ubytování v okolí Jeseníků v samostatném prostorném rodinném domě s přilehlou rozlehlou zahradou.

V přízemním podlaží penzionu se vstupem do zahrady se nachází příjemný bar s posezením, saunou a sociálním zařízením. K ubytování je zde k dispozici pět kompletně vybavených pokojů nacházejících se v prvním a druhém podlaží domu.
V prvním podlaží penzionu se vstupem od příjezdové cesty je k dispozici prostorný pokoj "Evropa" pro 2-4 osoby, dále teple červený dvoupokojový apartmán "Asie" pro 2-4 osoby. V tomto podlaží se rovněž nachází společenská místnost s posezením u krbu pro společná setkání hostů, případně společenské akce.
V druhém podlaží penzion nabízí tři pokoje: žlutý pokoj "Afrika" vyhlížející z výše patra do údolí, nabízí k ubytování 4 lůžka. Dalším pokojem navozujícím atmosféru deštného pralesa je zelená "Jižní Amerika" se 3 lůžky a obývací částí s křesílky a přímým výhledem na přilehlý zelený kopec s lemem lesního porostu končící na nebeském horizontu. Třetím pokojem "Severní Amerika" v živých indiánských modro-oranžových barvách se 3 lůžky a rozkládacím gaučem, jehož předností je výhled na okolní kopce a sportovní a dětské hřiště na přilehlé zahradě.

Tipy v okolí

Obec Sobotín leží nedaleko známých lázní Velké Losiny. Je obklopena hlubokými jehličnatými lesy Hrubého Jeseníku a horskými loukami. Pro výlety jsou zde zajímavá místa, která stojí za to navštívit, například dřevěný kostel v Maršíkově,  zámek proslulý čarodějnickými procesy v 17. století nebo unikátní ruční papírna s muzeem papíru.

Místo je ideálním výchozím bodem pro turistické výlety po vrcholech Jeseníků, mj. na Skřítku (7 km) je začátek hlavní hřebenové túry - Ztracené kameny, Jelení studánka, Petrovy kameny, Praděd, Červenohorské sedlo, Šerák (lanovka). Přes Skřítek prochází také řada horských cyklostezek.

Koupání je možné mimo vlastní areál penzionu v termálním koupališti ve Velkých Losinách (8 km), v přírodním koupališti Na Krásném (9 km), v krytém bazénu a v letním koupališti v Šumperku (14 km).

Milovníci lyžování mají k dispozici svahy v těchto místech: Hraběšice (5 km), Klepáčov (5 km, 3 vleky, svahy od louček pro začátečníky až po červenou sjezdovku s osvětlením-500 m), Vernířovice (7 km), lyžařský areál v Koutech nad Desnou (15 km) s šestisedačkovou lanovkou, Přemyslov (14 km), nebo Červenohorské sedlo (24 km).

Zavřít

Turistické informace


Sobotín 73
788 16 Sobotín