Pivovar Litovel - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Pivovar Litovel


Nacházíte se:
Litovel

Více než sto let vyrábí kvalitní a dobré pivo pivovar v Litovli, jehož vynikajícímu produktu se za první republiky říkalo "moravská Plzeň".

V současném pivovaru v Litovli se vaří pivo od roku 1893 a pivovar tak navázal na tradici výroby piva v Litovli, o níž jsou historické záznamy již od roku 1291.

Královské pivo Litovel, značka piva, kterou se pivovar prezenuje na tuzemském i zahraničním trhu, má výjimečnou kvalitu, která byla několikrát vysoce oceněna odborníky pivovarnictví na nejprestižnějších výstavách a soutěžích.

Pivovar Litovel je jedním z mála českých pivovarů, který vaří pivo "klasickou" cestou. K výrobě se používají pouze prvotřídní suroviny a dodržují se klasické výrobní postupy.

Exkurze

Exkurze probíhají pouze od úterý do soboty od 10:00 do 15:00 hodin. Minimální počet osob na exkurzi: 10. Připraveny jsou tři typy prohlídek: bez ochutnávky (cca 1 hodina / 100 Kč/os.), s malou ochutnávkou (cca 2 hodiny / 200 Kč/os.), s velkou ochutnávkou (cca 3 hodiny / 300 Kč/os.)

TIP! Uvařte si své vlastní pivo

Pivovar Litovel ve svém areálu otevřel minipivovar, kde si pod dohledem zkušeného sládka můžete uvařit pivo podle vlastního receptu.

Návštěvníci si mohou vyrobit vlastní pivo určené pro jejich konzumaci. Pivo budou zájemci vařit podle doporučených i vlastních receptur.

Zájemci o vaření piva si na tenhle zážitek budou moci vyhradit až 11 hodin. Další 1,5 až dva měsíce si budou muset počkat na finální výsledek. V mezidobí ale budou moci své pivo kontrolovat, např. jeho prokvašení a zrání.

Tip pro Vás

Více informací o zajímavých místech v okolí a tipy na výlet najdete v popisu lokality Litovelské Pomoraví. 

Tipy v okolí


Turistické cíle

Ubytování

Stravování

Akce

Zavřít

Turistické informace


Palackého 934
784 01 Litovel

Osobnosti


  • Gustav Frištenský