Zámek Kolštejn


Branná

Zrekonstruovaný renesanční zámek se zříceninou gotického hradu z roku 1325 ožívá ve čtyřhvězdičkový historický hotel Chateau Goldenstein.

Renesanční zámek Kolštejn vznikl v 16.století přestavbou gotického hradu Goldek. Během 15.století se hrad stal mohutnou pevností, z níž se do současné doby zachovala obvodová zed´, část západního paláce a do značné míry přestavěná velká věž.  Ještě za třicetileté války měl Kolštejn důležitou úlohu při obraně císařských vojsk před švédskou armádou, pak však jeho význam postupně klesal. V 19. století byl v objektu umístěný knížecí pivovar a později také obecní škola. Během první poloviny 20. století zámek přešel do majetku Branné, později jej vlastnil stát a ke konci minulého století už mu kvůli žalostnému stavu hrozilo zřícení. Nyní je v zrekonstruovaném zámku prohlídkový okruh s výkladem trvající přibližně hodinu.

Součástí zdejšího hotelu je zámecká restaurace, čtyři prostorné sály, 28 butikových pokojů a apartmánů a stylové Wellness. Chateau Goldenstein nabízí možnost pořádání výstav, koncertů, školení, svateb, ale především vám nabízí klidné prostředí a absolutní soukromí. Chateau Goldenstein je místo, kde na vás bude působit 700 stará historie.

 

 

Ostatní aktivity

prohlídka, průvodcovství, výstava

Turistické informace


Zámek Kolštejn
Branná 1
788 25 Branná
Provozní doba

Prohlídky zámku se konají ve dnech úterý – neděle v 10 a ve 14 hodin.

Přibližně hodinovou prohlídku zámku Kolštejn si lze domluvit pro skupiny i mimo uvedenou dobu na tel. +420 732 237 296