Běžky v Jeseníkách - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Běžky v Jeseníkách


Nacházíte se:
Bělá pod Pradědem

 Pohybovat se téměř neslyšně zasněženou horskou krajinou má prostě své nepopsatelné kouzlo. Běžkování v nejvyšších moravských horách má samozřejmě i svoji vysokou sportovní hodnotu. Jízdou podle svých možností a chuti se po udržovaných běžeckých trasách dostanete i do nejzapadlejších míst hor nebo až na samotné vrcholky Jeseníků. 

 Navštívíte vyhlášená zimní střediska i odlehlé lokality opředené bájnými pověstmi – Praděd, Králičák, Červenohorské sedlo, Kouty nad Desnou, Kunčice nebo Ramzová – to jsou jen některá z nich.  V Jeseníkách se projedete po upravovaných běžeckých tratích, kterých je zde zhruba 300 kilometrů. Až se na  ně vydáte, nespěchejte. Přenocovat můžete hned v několika malebných horských chatách. Vydat se můžete do okolí horské chaty na Paprsku, skvělé jsou také trasy kolem Skřítku.

Pulzující tepnou je Jesenická magistrála – trasa dlouhá přibližně 100 kilometrů, která vede těmi nejkrásnějšími partiemi Králického Sněžníku a Hrubého Jeseníku. Magistrála začíná v Horní Moravě, vede přes Kladské sedlo, Paprsek, Ramzovské sedlo, Keprník, Červenohorské sedlo, Švýcárnu, Praděd, sedlo Skřítek směrem do Hraběšic a končí na Skřítku.  

Tip

  • Jaká je stopa a jaké jsou sněhové podmínky se můžete dozvědět na www.jdemenabezky.cz.
  • Na některá z výchozích míst pro sjezdové lyžování nebo běžky se pohodlně dostanete také SKIbusem. Od 6.1. do 10.3. jede skibus každy víkend.

 

Zavřít