Rozhledna Kopaninka


Nacházíte se:
Bousín

Vychutnejte si úchvatný výhled z rozhledny Kopaninka. Z vyhlídkové plošiny budete mít jako na dlani celou Hanou a dohlédnete až k vrcholkům Jeseníků. 

Rozhledna Kopaninka se nachází v nadmořské výšce 635 m a měří 22 metrů. Najdete ji zhruba půl kilometru jižněji od centra obce Repechy, cca 20 kilometrů západně od Prostějova. Rozhledna má dřevěnou nosnou konstrukci z modřínového dřeva s ocelovým točitým schodištěm. Rozhledna je přístupná veřejnosti od roku 2018.

Co uvidíte?

Rozhledna nabízí výhled na: Drahanskou vrchovinu, Prostějov, Svatý Kopeček u Olomouce, Králický Sněžník, chladící věže jaderné elektrárny Dukovany, Nízký a Hrubý Jeseník s vrcholy Pradědem, Vysokou holí, Keprníkem, Šerákem, Dlouhými stráněmi.

Jak se k rozhledně dostanete?

Pěšky po zelené turistické značce z obce Drahany, nebo z obce Malé Hradisko (zelená značka obě obce propojuje).

Na kole po 5. Jantarové cyklostezce z obce Niva, nebo z opačného směru z obce Plumlov. Pozor mezi obcemi Repechy a Plumlov prochází cyklostezka vojenským prostorem Březina, kde je omezený průjezd: pá 15:00-22:00; so, ne, sv 6:00-22:00.

Přímo k rozhledně žádná trasa nevede - pěší i cyklotrasa vedou kousek pod rozhlednou, takže na chvíli budete z trasy muset odbočit, cesta je zpevněná.

Rozhledna se nachází na Prostějovku, které je součástí Hané.

 

Turistické informace


Provozní doba

V provozu je celoročně, ale přístupná jen po zapůjčení klíče v penzionu Lada (zhruba 400m pod rozhlednou ve směru na osadu Repechy). Klíče jsou dostupné na požádání v otevírací dobu restaurace, mimo tuto dobu si lze návštěvu předem telefonicky domluvit na 587 571 498 nebo na e-mailu info@pensionlada.cz.

Vstupné

20,-

Víte že


  • Penzion Lada je pojmenován po její majitelce, známé reprezentantce v silniční a dráhové cyklistice, mistryni světa a Evropy z přelomu tisíciletí, Ladě Kozlíkové.