Ski Kunčice


Nacházíte se:
Kunčice

Moderní lyžařské středisko Kunčice se 4,5 kilometry sjezdovek, dětským parkem, lyžařskou školou i půjčovnou lyží má co nabídnout jak začátečníkům, tak pokročilým lyžařům a rodinám s dětmi - prostě lyžovačka pro všechny.

Spokojeni tady budou hlavně ti z vás, kteří upřednostňují klid, pohodu a prostor před ruchem a shonem velkokapacitních středisek. Skiareál Kunčice najdete na úpatí masivu Králického Sněžníku, 3 km za obcí Staré Město pod Sněžníkem, v nadmořské výšce 600 až 800 metrů. Dominují tady široké, nepřeplněné, modře a červeně značené tratě, které vyhovují začátečníkům i pokročilým lyžařům.

Na start až pěti sjezdovek vás vyveze polstrovaná čtyřsedačková lanovka, pro pohodlí vybavená nástupním pásem. Díky celkové přepravní kapacitě 4.000 os/hod a tomu odpovídajícímu množství sjezdovek jsou fronty u turniketů a přeplněné, vydřené sjezdovky jevem spíše ojedinělým. V areálu jsou samozřejmě také tři lyžařské vleky.
Pro nejmenší je k dispozici dětský park s lanovým vlekem.

Některé tratě jsou uměle zasněžovány a všechny denně upravovány. Provozovatel zajišťuje i večerní lyžování. Parkoviště naleznete u vleku. Skibufet je umístěn přímo pod sjezdovkou, dvě restaurační zařízení 100 m od vleků. K dispozici je také lyžařská a snowboardová škola a půjčovna lyží a snowboardů.

Parkovat je možné zdarma 30 m od vleku, autobusová zastávka se nachází o 200 m dále v Kunčicích. Vlakem je možné spojení do Starého Města, které se nachází 5 km od areálu.

Letní tip

Okolí Kunčic a lyžařského areálu je atraktivní také v létě. Poznejte tento region nedaleko Starého Města pod Sněžníkem také během pěší turistiky, na kole nebo i na koni. Seznamte se např. s unikátním opevněním.

 

 
Zavřít

Turistické informace


Lyžařský areál Kunčice – Skitech