Šumpersko - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Šumpersko


Nacházíte se:

Centrem regionu je město Šumperk. Jeho historické centrum v sobě skrývá nejedno překvapení – příjemně se na procházku městem naladíte, když navštívíte některou z četných stylových kaváren.  

Temná minulost

Tento kraj v sobě nese také stopy neblaze proslulých čarodějnických procesů , během kterých bylo v 17.století mučeny a odsouzeny k smrti stovky nevinných obětí. Centrem celého dění byl zámek ve Velkých Losinách. Temnou dobu také přibližuje expozice Čarodějnických procesů v Šumperku.  

Technické divy

Jak zdatní byli zdejší obyvatelé v technických záležitostech se můžete sami přesvědčit během návštěvy zvláště dvou objektů. Jedním z nich je nejstarší funkční ruční papírna v Evropě - ve Velkých Losinách, tím druhým je pak Přečerpávající vodní elektrárna Dlouhé stráně.

Kam vyrazit?

Významnou lokalitou regionu je Červonohorské sedlo, a také Skřítek – ten je přímo ideálním výchozím bodem pro průzkum tohoto drsného, a zároveň nádherného kraje. Můžete se také vydat po mnohých naučných stezkách, namátkou Po hřebenech - světem horských luk, nebo přímo po Hřebenovce ze Skřítku na Červonohorské sedlo. Kouty nad Desnou – to je také další z nejvýznamnějších sportovních areálů, ať už se věnujete zimním nebo letním sportům. Okolí Rabštejnu zase láká i milovníky adrenalinu - skály na Rabštejně se řadí mezi největší a nejznámější lezecké oblasti na celé Moravě.  

Cyklistům doporučujeme, mj., Okruh kolem Velkých Losin.

Co ochutnat?

Tento drsný kraj dal vzniknout také jednomu slavnému produktu – právě tady se zrodilo ryzí pivo z hor, Holba

Tip pro vás

Skvělý tip na dovolenou? Velké Losiny!

Podivuhodné Kouty

Šumperk - živá brána Jeseníků

předchozí  •  1 ... 72 73
74
75 76 ... 80  •  další
předchozí  •  1 ... 72 73
74
75 76 ... 80  •  další