Jesenicko - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Jesenicko


Nacházíte se:

Vzduch, voda, pohyb - pilíře zdraví

Nejen pro milovníky přírody a zimních nebo letních sportů a turistiky je Jesenicko ideálním regionem. Celá oblast CHKO Jeseníky s nejvyšší horou Moravy a Slezska, Pradědem, to je krajina dosud leckdy nedotčené přírody.

Zdejšího klimatu, čistého vzduchu, a především křišťálové čisté vody geniálně využil proslulý léčitel Vincenz Priessnitz. O jeho léčebných metodách, které fungují dodnes, se můžete přesvědčit v Balneoparku v areálu Priessnitzových lázní.

Nejen samotné vrcholky hor skýtají úchvatné výhledy. Rozhledny na Borůvkové hoře, na Biskupské kupě nebo na Zlatém chlumu mohou nabídnout i kvalitní turistické zázemí.

Za poznáním

Na Jesenicko se vydejte i za poznáním. Projděte se zámeckými komnatami Jánského Vrchu. Ve Zlatokopeckém skanzenu  se nejen seznámíte s nelehkým žovotem v hornické osadě. Určitě si vyzkoušejte být v kůži hledače zlata! Projděte se i tajemným  a dechberoucím podzemním labyrintem jeskynního systému Na Pomezí a Na Špičáku.

Za sportem

Čeká na vás množství cyklotras, bikerských trailů, horských túr a naučných stezek. Vybere si každý – náročnější sportovci, parta kamarádů, rodiny s dětmi… Vydejte se na průzkum Velké kotliny nebo po Hřebenovce ze Skřítku na Červenohorské sedlo, Zlatohorskou hornickou naučnou stezkou nebo S Koprníčkem na výlet Keprnickými horami.

Každá z lokalit regionu Jesenicka píše svůj vlastní příběh. Nechte si inspirovat!

Seznamte se s krajem pokladů – Zlatohorskem
 
Poznejte někdejší slávu Rychlebských hor
 
Slezským Semmeringem pro zdraví - Jeseník
 
předchozí  •  1
2
3 4 ... 81  •  další
předchozí  •  1
2
3 4 ... 81  •  další